Tuzla Arçelik Servisi

Kategori: Hizmet Bölgemiz | 0

Tuzla Arçelik Servisi

Tuzla Arçelik Servisi olarak Arçelik konusunda tüketicilere her türlü desteği sunan bugün birçok Tuzla sakini tarafından tercih ediliyor. Bölge sakinleri özellikle Arçelik ürünleri için bakım ve tamirat gibi önemli unsurları servisimiz’den istiyorlar. Türkiye’nin gün geçtikçe büyüyen markalarından biri olan Arçelik’i en iyi şekilde temsil eden firmamız, hızıyla da ve serviste kalite anlayışıyla da bölgede bulunan servisler içerisinde öne çıkanlardan biri… Tuzla Arçelik ile iletişime geçerek servis talep etmeniz de çok kolay. Web sitesi üzerinde bulunan telefonlardan Tuzla Arçelik Servisimizle iletişime geçebilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz…

Kalitesi ve hızı ile adından oldukça bahsettiren Tuzla Arçelik Servisimize telefon yoluyla ulaşmanız mümkün. Siz telefonu kapattığınız zaman, sizlere verilen zaman diliminde evinize gelen deneyimli kadro beyaz eşyanızı, klimanızı ya da kombinizi en kısa zamanda tamir ederek sizlere teslim edecektir. Evde servis anlayışını Türkiye ile tanıştıran firmalardan biri olan Tuzla Arçelik Servisi, ürünleriniz için gerekli olan yedek parçayı evinizde hemen değiştirebilmekte ya da teknik işlemi hemen evinizde uygulayabilmektedir. Bu da ürününüzün serviste bekleme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Tuzla Arçelik Servisimiz ile dilediğiniz gibi ürününüzün tamiratını yaptırabileceksiniz. Bu sayede ürünlerinizi kısa zamanda geri alabileceksiniz ve ürünlerinizi en iyi şekilde ve sorunsuz bir şekilde tekrar kullanabileceksiniz.

Arçelik Servisi

Hizmetlerimiz

Tuzla Arçelik Buzdolabı Servisi

Tuzla Arçelik Çamaşır Makinesi Servisi

Tuzla Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi

Tuzla Arçelik Klima Servisi

Bölgemiz

 Postane mahallesi arçelik servisi, Cami mahallesi arçelik servisi, İstasyon mahallesi arçelik servisi, Yayla mahallesi arçelik servisi, Evliya Çelebi mahallesi arçelik servisi, İçmeler mahallesi arçelik servisi, Aydıntepe mahallesi arçelik servisi, Mimar Sinan mahallesi arçelik servisi, Şifa mahallesi arçelik servisi, Aydınlı mahallesi arçelik servisi, Mescit mahallesi arçelik servisi, Orhanlı mahallesi arçelik servisi, Orta mahalle arçelik servisi, Akfırat mahallesi arçelik servisi, Fatih mahallesi arçelik servisi, Tepeören mahallesi arçelik servisi, Anadolu mahallesi arçelik servisi

Tuzla Arçelik Servisi

Tarihte Tuzla

Tuzla ve yöresinin ilk yerleşenlerinin kimler olduklarını şu anda kesin olarak bilmemekle beraber İÖ, 1200-700 yılları arasında Firig kavmine mensup Bebrikler olduğu tahmin edilmektedir. Daha sonraki yıllarda bölgeye gelen Kimmerler, Bebrikleri ortadan kaldırdılar. Ancak Kimmerler de bölgede siyasî bir birlik oluşturamadılar.

 Bitinler  İÖ, 546-545 tarihinden itibaren 200 yılı aşkın bir süre Perslerin egemenliği altında kaldılar. Perslerin, Büyük İskender’e yenilmesi sonucunda Zipotes,  Bitinleri tekrar bağımsızlığına kavuşturdu ve kendisi Kral unvanını aldı. Böylece ilk olarak bölgede siyasî birlik oluşturuldu.

Osmanlı Devleti Dönemi öncesinde Tuzla Burnu’na  Akritas deniyordu.  İlk Çağ yazarlarından Menippos, Artemidoros ve Ptolemeos; burun anlamına geldiği için Akritas’ın,  sadece Tuzla Burnu’na verilen bir ad olduğunu belirtmişlerdir.

XVIII. yy’la kadar bu adla anılan köy, Osmanlı Devleti yönetimine geçtikten sonra Niğde, Yiğitli ve Tuzla adlarıyla anılmıştır. Günümüzde ise Tuzla adı kullanılmaktadır.

Bitinya Kralı IV. Nikomedes’in vasiyeti üzerine Bitinya’nın Roma’ya bırakılması üzerine Tuzla ve yöresi İÖ,74 yılından itibaren artık Roma topraklarının bir parçasıydı. Roma’nın 395 yılında Doğu ve Batı Roma olarak ikiye ayrılmasından sonra Tuzla ve yöresi yaklaşık on bir asır Doğu Roma’nın egemenliğinde kaldı.

Daha sonraları Doğu Roma İmparatorluğu,  Bizans İmparatorluğu  olarak adlandırıldı. Hristiyanlığın Anadolu’da yayılmasının ardından Tuzla’da, Bizanslılar Dönemi’nde Andreas, Hagios Tryphon, Theotokos, Hagios Demetrias manastırları; Değirmenaltı Kilisesi, Hagia Glikeria, Hagios Taksiarhis, Hagios Theodoros……kiliseleri adlarında  çok sayıda dinî yapı yapılmıştır. Bu yapılardan sadece İncir Adası’ndaki (Bugünkü adıyla Koçun Adası) Glikeria Kilisesi’nin bazı bölümleri koruna bilmiştir. Bir de Bizanslılardan günümüze kalan Manastır mevkiinde Hagios Demetrios  su kuyusu bulunmaktadır.

Tuzla’nın, Türklerin egemenliğine ilk olarak geçişi Anadolu Selçuklu Sultanı Süleyman Şah ile Bizans İmparatoru Alexios Komnenos arasında 1081 yılında yapılan Dragos Suyu Anlaşması ile gerçekleşmiştir. Bu anlaşmayla Tuzla ve yöresi Anadolu Selçuklu Devleti’ne bırakıldı. Kısa bir süre sonra Bizanslıların eline geçen Tuzla ve yöresi, 1329 yılında Orhan Bey zamanında yapılan Pelekanon Savaşı sonucunda tekrar Osmanlı Devleti yönetimine geçti. 399 yılında Bizans İmparatoru Manuel, İzmit’e kadar olan yerleri Osmanlılardan geri alınca Tuzla bir daha Bizanslıların egemenliğine girdi. Ondan sonraki yıllarda birkaç kere Osmanlılarla Bizanslılar arasında el değiştiren Tuzla,1453 yılında İstanbul’un alınışından sonra sürekli olarak Osmanlı yönetiminde kaldı. Geliri; Çelebi Mehmet Dönemi’nde yapılan Bursa’daki Yeşil Külliye’ye vakfedilen Tuzla, Cumhuriyet Dönemi’ne kadar bu vakfa bağlı vakıf köyü olarak varlığını sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir