Maltepe Arçelik Servisi

Kategori: Hizmet Bölgemiz | 0

Maltepe Arçelik Servisi

Maltepe Arçelik Servisi olarak Arçelik konusunda tüketicilere her türlü desteği sunan bugün birçok Maltepe sakini tarafından tercih ediliyor. Bölge sakinleri özellikle Arçelik ürünleri için bakım ve tamirat gibi önemli unsurları servisimiz’den istiyorlar. Türkiye’nin gün geçtikçe büyüyen markalarından biri olan Arçelik’i en iyi şekilde temsil eden firmamız, hızıyla da ve serviste kalite anlayışıyla da bölgede bulunan servisler içerisinde öne çıkanlardan biri… Maltepe Arçelik ile iletişime geçerek servis talep etmeniz de çok kolay. Web sitesi üzerinde bulunan telefonlardan Maltepe Arçelik Servisimizle iletişime geçebilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz…

Kalitesi ve hızı ile adından oldukça bahsettiren Maltepe Arçelik Servisimize telefon yoluyla ulaşmanız mümkün. Siz telefonu kapattığınız zaman, sizlere verilen zaman diliminde evinize gelen deneyimli kadro beyaz eşyanızı, klimanızı ya da kombinizi en kısa zamanda tamir ederek sizlere teslim edecektir. Evde servis anlayışını Türkiye ile tanıştıran firmalardan biri olan Maltepe Arçelik Servisi, ürünleriniz için gerekli olan yedek parçayı evinizde hemen değiştirebilmekte ya da teknik işlemi hemen evinizde uygulayabilmektedir. Bu da ürününüzün serviste bekleme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Maltepe Arçelik Servisimiz ile dilediğiniz gibi ürününüzün tamiratını yaptırabileceksiniz. Bu sayede ürünlerinizi kısa zamanda geri alabileceksiniz ve ürünlerinizi en iyi şekilde ve sorunsuz bir şekilde tekrar kullanabileceksiniz.

Arçelik Servisi

Hizmetlerimiz

Maltepe Arçelik Buzdolabı Servisi

Maltepe Arçelik Çamaşır Makinesi Servisi

Maltepe Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi

Maltepe Arçelik Klima Servisi

Bölgemiz

Altayçeşme mahallesi arçelik servisi · Altıntepe mahallesi arçelik servisi · Aydınevler mahallesi arçelik servisi · Bağlarbaşı mahallesi arçelik servisi · Başıbüyük mahallesi arçelik servisi · Büyükbakkalköy mahallesi arçelik servisi · Cevizli mahallesi arçelik servisi · Çınar mahallesi arçelik servisi · Esenkent mahallesi arçelik servisi · Feyzullah mahallesi arçelik servisi · Fındıklı mahallesi arçelik servisi · Girne mahallesi arçelik servisi · Gülensu mahallesi arçelik servisi · Gülsuyu mahallesi arçelik servisi · İdealtepe mahallesi arçelik servisi · Küçükyalı mahallesi arçelik servisi · Yalı mahallesi arçelik servisi · Zümrütevler mahallesi arçelik servisi

Maltepe Arçelik Servisi

Tarihte Maltepe

Maltepe’nin tarihi Bizans İmparatorluğu’na kadar takip edilebilir. O devirlerde adının Bryas veya Latince adıyla Urias olduğu söylenir. Diğer bir bilgiye göre ise Bizanslıların tarihinde buranın adı Pelekanondur. Bu küçük sınır kasabasının 1509 yılındaki depremde yıkıldığı ve Dragos eteklerinde bulunan ve bu yüzyılda Obnias veya Abrias adı ile anılan bu kasabanın harabeleri 1540 yılında ünlü Fransız nebetatçısı ve seyyahı Pierre Gylli tarafından görülerek tespit edilmiştir.

Tarihçi Hammer bu kıyı şeridindeki bütün tepelere Maltepe denildiğini söylemektedir. Osmanlı İmparatorluğu kurulmadan önce Türk akıncıları Bizans egemenliği altında bulunan Kocaeli Yarımadası’na akınlar düzenlemişlerdir. Bu akıncıların Üsküdar’a kadar geldikleri bilinmektedir. 1075 yılında İznik ve çevresini fethederek Anadolu Selçuklu Devleti’ni kurarlar. Süleyman Şah İstanbul Boğazı’na kadar dayanmıştır. Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasından sonra Maltepe ve Çevresi yine Bizanslıların egemenliği altına girmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu kurulduktan sonra 2. Osmanlı Padişahı Orhan Gazi’nin döneminde komutanları Akça Koca, Konur Alp, Gazi Abdurrahman tarafından Türk egemenliğine alınmıştır. İstanbul’un Türkler tarafından fethinden sonra Maltepe’nin tarihi konumu daha da artmıştır. Bağdat yolu üzerinde olan Maltepe Osmanlı Ordusu’nun Üsküdar’dan sonra ikinci durak yeri olmakta ve ordugah Maltepe’ de kurulmakta idi.

Danışmend’e göre bazı Osmanlı kayıtlarında Üsküdar ve Gebze arasında bulunan Hünkar Çayırı Maltepe’dedir. Evliya Çelebi’nin Seyahatname adlı eserinin 1. Cildinde de Fatih Sultan Mehmet’in Maltepe yakınlarında öldüğü ifade edilmektedir.

Osmanlı döneminde Maltepe askeri konaklama yeri olarak önemli bir mevki idi. 18. yüzyıl Kazasker Feyzullah Efendi’nin çabalarıyla Maltepe daha da gelişerek yeni bir çehreye bürünmüştür.

Eski Maltepe’nin Feyzullah Efendinin Çiftliği olduğu söylenir. Kayış Dağı memba Suyunu Maltepe’ye toprak künklerle Feyzullah Efendi getirmiş bununla da yetinmeyip bugünkü Feyzullah Camii’nin yanındaki asmalı kahvenin önünde bulunan çeşmeyi de kendisi yaptırmıştır.

Maltepe’de ilk cemiyet 1910 yılında Uhuvvet-i Osmaniye adı altında Miralay Süreyya İlmen tarafından kurulmuştur. Maltepe ye ilk kez 14 Nisan 1912 yılında Sayeste Kadı Efendi adı verilen bir ilkokul yapılmıştır.

Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Selanik, Drama, Kavala ve Serez Yöresi’nden Türkiye’ye mübadele ile gelen Türklerin 1500’ü Maltepe’ye yerleşmiştir. Narlıdere Çiftliği adıyla bilinen bugünkü Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Merkezi Maltepe’nin gelişmesine büyük emeği geçen Süreyyapaşa (1874-1955) tarafından yapılmıştır. Cumhuriyeti izleyen yıllarda Maltepe büyük bir yangın geçirmiş bütün ahşap evlerle birlikte Feyzullah Efendi Camii’de yanmıştır.

1928 yılında Maltepe Belediyesi kurulmuştur. Maltepe’nin İmar Planı ise 1945’te yapılmıştır. İmar Planından sonra Maltepe’nin yerleşim bölgesi demiryolu hattı olmuş. 1960’tan sonra da yerleşim daha yukarılara dağılmış olup E-5 üstünde de hızlı bir gelişme kaydetmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir