Çekmeköy Arçelik Servisi

Kategori: Hizmet Bölgemiz | 0

Çekmeköy Arçelik Servisi

Çekmeköy Arçelik Servisi olarak Arçelik konusunda tüketicilere her türlü desteği sunan bugün birçok Çekmeköy sakini tarafından tercih ediliyor. Bölge sakinleri özellikle Arçelik ürünleri için bakım ve tamirat gibi önemli unsurları servisimiz’den istiyorlar. Türkiye’nin gün geçtikçe büyüyen markalarından biri olan Arçelik’i en iyi şekilde temsil eden firmamız, hızıyla da ve serviste kalite anlayışıyla da bölgede bulunan servisler içerisinde öne çıkanlardan biri… Çekmeköy Arçelik ile iletişime geçerek servis talep etmeniz de çok kolay. Web sitesi üzerinde bulunan telefonlardan Çekmeköy Arçelik Servisimizle iletişime geçebilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz…

Kalitesi ve hızı ile adından oldukça bahsettiren Çekmeköy Arçelik Servisimize telefon yoluyla ulaşmanız mümkün. Siz telefonu kapattığınız zaman, sizlere verilen zaman diliminde evinize gelen deneyimli kadro beyaz eşyanızı, klimanızı ya da kombinizi en kısa zamanda tamir ederek sizlere teslim edecektir. Evde servis anlayışını Türkiye ile tanıştıran firmalardan biri olan Çekmeköy Arçelik Servisi, ürünleriniz için gerekli olan yedek parçayı evinizde hemen değiştirebilmekte ya da teknik işlemi hemen evinizde uygulayabilmektedir. Bu da ürününüzün serviste bekleme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Çekmeköy Arçelik Servisimiz ile dilediğiniz gibi ürününüzün tamiratını yaptırabileceksiniz. Bu sayede ürünlerinizi kısa zamanda geri alabileceksiniz ve ürünlerinizi en iyi şekilde ve sorunsuz bir şekilde tekrar kullanabileceksiniz.

Hizmetlerimiz

Çekmeköy Arçelik Buzdolabı Servisi

Çekmeköy Arçelik Çamaşır Makinesi Servisi

Çekmeköy Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi

Çekmeköy Arçelik Klima Servis

Servis Bölgemiz

Alemdağ mahallesi arçelik servisi · Aydınlar mahallesi arçelik servisi · Cumhuriyet mahallesi arçelik servisi · Çamlık mahallesi arçelik servisi · Çatalmeşe mahallesi arçelik servisi · Ekşioğlu mahallesi arçelik servisi · Güngören mahallesi arçelik servisi · Hamidiye mahallesi arçelik servisi · Kirazlıdere mahallesi arçelik servisi · Mehmet Akif mahallesi arçelik servisi · Merkez mahallesi arçelik servisi · Mimarsinan mahallesi arçelik servisi · Nişantepe mahallesi arçelik servisi · Ömerli mahallesi arçelik servisi · Soğukpınar mahallesi arçelik servisi · Sultançiftliği mahallesi arçelik servisi · Taşdelen mahallesi arçelik servisi

Çekmekoy Arçelik Servisi

Tarihte Çekmeköy

Bölge Orhan Gazi döneminde fethedilmiştir. Ancak köylerin isimlerine en erken ulaşabildiğimiz dönem Kanuni Sultan Süleyman dönemidir. Kanuni döneminde tutulan tapu tahrir kayıtlarını ihtiva eden defterlerde Çekmeköy, Hüseyinli, Sırapınar ve Koçullu; yine aynı döneme ait şeriye sicillerinde de bu köylerle birlikte Alemdağı ve Ömerli köylerinin isimleri geçer. Bu verilerden hareketle 1520’li yıllarda Çekmeköy, Hüseyinli, Sırapınar, Alemdağı, Ömerli ve Koçullu köylerinin varlığından kesin olarak söz edilebilir. Ne var ki kuruluşları ile ilgili olarak yukarıda da belirtildiği gibi kesin bir tarih vermek mümkün değildir. Türklerin bölgeyi fethetmesi ve buralarda kalıcı hale gelmesiyle birlikte ve 1520 tarihinden önceki zaman dilimi yani 1400’lü yılların başı ile 1500’lü yılların başı arasında kurulmuş olduklarını kesin olarak ifade edebiliriz.

Tahrir kayıtlarının olduğu tarihlerde köyler idari bakımdan Yoros (Beykoz) kazasına bağlı olarak gözükmektedir. Yoros Kazası da Kocaeli Sancağı’na tabi idi. Buna karşın köyler adli bakımdan ise Üsküdar’a bağlıydılar. Buna göre yargı merkezi olarak Üsküdar Kadılığı ile yönetim merkezi olarak Yoros Kazası (Beykoz) ve dolayısıyla Kocaeli Sancağı aynı yerleşim alanına hitap etmekteydi.

Tahrir kayıtlarına göre bu tarihlerde Çekmeköy toprakları, Beykoz yani o dönemdeki adıyla Yoros Kalesi’nin tımar arazisi idi. Bir başka deyişle, Çekmeköy arazisi Yoros Kalesi’ni korumakla görevli kişilerin tasarrufu altındaydı. Köylüler ekip biçtikleri araziden elde ettikleri ürünlerin vergisini köyün tımar sahibi olan Yoros Kalesi mustahfızlarına (muhafızlarına) tımar olarak veriyorlardı. 1519-1520 tarihlerinde Çekmeköy’ün tımarının Durmuş oğlu Hüseyin ile Mehmed oğlu Hamza isimli şahıslara aitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir