Çamaşır Makinesi Rezistansı

Kategori: Hizmet Bölgemiz | 0

Çamaşır Makinesi Rezistans Arızaları

Çamaşır Makinesi Rezistans

Günlük hayatımızda kullandığımız çamaşır makinesinde sıklıkla karşımıza çıkıyor çamaşır makinesi rezistans arızası. Evlerimizde kullandığımız çamaşır makinelerinde suyu ısıtmak için başlıca kullanılan parçası rezistans’dır. Bu parçalar ütü, tost makinesi gibi cihazlarda da bulunur. Yapı olarak birbirlerine benzerler, gelen elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. Çamaşır makinesi arızaları içinde önemli bir yere sahiptir, şebeke elektriğinde oluşan dalgalanmalar, ortam ısısı, nemi, malzemenin ekonomik ömrünü doldurmuş olması gibi sebepler parçanın bozulmasında etken olabilir.

Çamaşır makinesinde yaşanan rezistans arızası; Aşağıdaki resimde görülüyor, iki rezistans dan biri sağlam ve diğeri arızalı. Burada görüldüğü gibi her zaman patlamaz, sağlamı gibi görüntü vererek de bozulabilir. Patlayarak bozulursa cihaz üzerine dokunduğumuzda kaçak nedeniyle dokunan kişi için bir risk de oluşturabilir, bu şekilde bozulması ile oluşan elektrik kaçağıyla motora, elektronik kartlara veya diğer aksamlarda da sorun oluşturabilir.

Çamaşır Makinesi Rezistans Arıza

Servisimiz, tüm beyaz eşyanız ile beraber çamaşır makineleriniz içinde hızlı, kaliteli ve ekonomik çözümler sunuyoruz. Oluşan arızalara aynı gün servis, orjinal yedek parça ve olabilecek en ekonomik şekilde çözümler sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir